GENEL İNGİLİZCE KURSU (A1/A2 Temel Seviye Sertifika Programı)

GENEL İNGİLİZCE KURSU (A1/A2 Temel Seviye Sertifika Programı)

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından  " GENEL İNGİLİZCE KURSU (A1/A2 Temel Seviye Sertifika Programı)" açılacaktır.

Eğitim Tarihi: 21.02.2023-10.05.2023

Eğitim günleri: Salı, Çarşamba

Eğitim saati: 17:30-20.15 saatleri arasındadır.

Eğitim ücreti :3000 ₺

Seviye Tespit Sınavı : 20.02.2023 Saat:17:30 

Başvurularınızı 0242 510 60 25-1646/1648 nolu telefon numarasından veya https://alkusem.alanya.edu.tr/egitim-kayit-basvurusu/  linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

 

Kursun Amacı ve Çıktıları:

Kursumuzun amacı en temel anlamıyla kursiyerlerimizin günlük hayatta etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurabilmelerini sağlamaktır. Kursumuz, katılımcıların temel seviye dilbilgisi ve kelime bilgisine sahip olmalarını sağlamanın yanında katılımcıların özellikle dinlediğini anlama ve konuşma becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Kursumuzu tamamlayan katılımcılar seviyelerine göre;

 • Anadili ya da ikinci dili İngilizce olan kişilerle günlük hayatta karşılaşılan diyaloglar içerisine girebilecekler; yurtdışında iş, staj, eğitim başvurusu için gerekli çevrimiçi mülakatlara katılabilecekler, İngilizce dizi ve film takip edebilecek dinleme ve konuşma becerisine sahip olacaklar,  
 • İngilizce haber kaynaklarını takip edebilecekler, hikâye kitapları ve dergileri okuyabilecekler, basit e-mailler yazabilecek ve belli temalar dahilinde kısa yazılar hazırlayabilecek kadar gramer ve yazma bilgisine sahip olacaklardır.

Kurs Materyalleri ve Metod:

 • Kursumuzda ağırlıklı olarak İngiliz İngilizcesi kullanılacak ve alanda önde gelen eğitim setleri ve materyallerden faydalanılacaktır.
 • Eğitmenimiz dersleri Türkçe ve İngilizce olarak anlatacaktır. Dersler ilerledikçe İngilizce konuşmalar ağırlıklı hale gelecektir.
 • Dersler sırasında role-play’lere, ice-breaker’lara yer verilecek ve dersler ağırlıklı olarak interaktif bir şekilde yürütülecektir.
 • Eğitmenimizin dahil olduğu ve tüm kursiyerlerimizi kapsayan WhatsApp gruplarında eğitmenimiz ek videolar, diyaloglar ve kısa metinler paylaşacaktır. Kursiyerlerimiz bu gruptan kurs saatleri dışında da eğitmenimize sorular sorabilecektir.

Kursun 3 Adımı:

 • Katılımcılar kursun başlangıcında 15 dk süren çevrimiçi bir seviye belirleme sınavına tabi tutulacaktır ve seviyelerine göre A1 ve A2 sınıflarımıza dahil edileceklerdir.
 • Sınıflarına ayrılan kursiyerlere kurs hakkında materyaller tanıtılacak ve ders programları iletilecektir.
 • Kursumuzun sonunda yapılacak final sınavı ile başarılı bulunan kursiyerlerimiz söz konusu dil becerilerinin tescili niteliğinde olan resmi dil sertifikalarına sahip olacaklardır.

Eğitmenler:

Eğitmenlerimiz eğitimlerini İngilizce almış, alanlarında deneyim sahibi akademisyenlerden oluşmaktadır. Kurs hakkında eğitmenlerimizden bilgi almak isterseniz eren.irfanoglu@alanya.edu.tr ve gulsiye.bicak@alanya.edu.tr e-mail adresleri üzerinden eğitmenlerimize ulaşabilirsiniz.


 • ALKÜSEM
 • 04 Ocak, 2023