SERAMİK-ÇÖMLEKÇİLİK GÜZEL SANATLAR KURSU SERGİSİ

SERAMİK-ÇÖMLEKÇİLİK GÜZEL SANATLAR KURSU SERGİSİ

 

SERAMİK-ÇÖMLEKÇİLİK GÜZEL SANATLAR KURSU

SERGİSİ

ALKÜSEM, IV. Dönem Seramik-Çömlekçilik Güzel Sanatlar Kursu Sergisi, 10 – 16 Mayıs 2023 tarihleri arasında Alanya Kızılkule yanında bulunan ve sergi galerisi olarak kullanılan Tarihi Sarnıç Yapısında Alanyalı sanatseverler ile buluşacak.

Eğitmenliğini ve küratörlüğünü seramik sanatçısı ve tasarımcısı Öğr. Gör. Serdar ASLAN’ın yapmış olduğu sergi kapsamında, tamamı kursiyerler tarafından tasarlanan ve üretilen sanatsal ve gastronomik çalışmalar yer almaktadır. 2 ay boyunca kurs kapsamında çömlekçi çarkı, serbest teknik şekillendirme ve kalıplama yöntemleri kullanılarak biçimlendirilen şamotlu, kırmızı ve beyaz çamurdan tasarlanmış olan form ve figürlerin, gastronomik ve sanatsal sırlar ile renklendirilerek üretim süreçleri tamamlanmıştır.

Açılışını 10 Mayıs Çarşamba günü saat 14:00’de gerçekleştireceğimiz sergimizde çalışmaları bulunan kursiyerlerimiz; Arzu USLU, Aysun DURSOY DEMİRDELEN, Derya ADAR, Filiz ATUĞ, Melike ERÇETİN, Oğuzhan ZÜLÜFLÜ, Seher ÜLKER, Sevda COŞKUN, Taner TOSUN. Sayın Öğr. Gör. Serdar ASLAN’ı ve kursiyerlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Sergimize tüm halkımız davetlidir.


  • ALKÜSEM
  • 05 Mayıs, 2023